הסוד שמאחורי התפילה

 

תפילה יכולה להיות כלי עוצמתי ואפקטיבי ביותר  כשיודעים איך להפעיל אותה נכון.

תפילה כלי משמעותי בדרך להגשמה

מהי תפילה? והאם היא שמורה לאנשים דתיים שמכירים נוסחים מיוחדים ומצטטים פסוקים מהמקורות, או שהתפילה היא כלי אפקטיבי בדרך להגשמה ולהשגת יעדים אשר נגישה לכולנו?

כל תהליך של  הגשמה או יצירת מציאות חדשה מתחיל בבקשה, הצהרת כוונות או הבעת משאלת לב.

כשמתעורר הרצון או הצורך להכניס שינוי לחיינו, כל שינוי, אם זה לשנות את משקל הגוף, לבחור קריירה חדשה, למגנט את הזוגיות הרצויה לנו או לזמן ילדים לחיינו, כדאי קודם כל שננסח אותו באופן כזה שהמוח שלנו, (שלא מבין את שפת השלילה רק את שפת החיוב) יבין מה הוא הדבר הזה אותו אנחנו רוצים? לכן אני אוהבת במיוחד את השאלה: מה את רוצה? או מה אתה רוצה? ואז כשיש לנו את זה, כשניסחנו בחיוב את הבקשה שלנו ואנחנו מעוניינים להתחיל בתהליך ההגשמה, לפני האסטרטגיות, לפני בניית התוכנית להגשמה ניתן להשתמש בתפילה ככוח למגנוט הדמייה והגשמה.

כמובן שלשם כך נחוצה לנו לפני הכל האמונה, אמונה בכך שיש ביכולתנו לברוא, שבכל אחד ואחת מאיתנו קיים הניצוץ האלוהי שמשמעותו בריאה ויצירה. לא נחוצה לשם כך אמונה דתית דווקא, אלא אמונה בסיסית בכוח הבריאה שבנו שמחובר לרוח גדולה.

כשאנחנו מכירים באופן אבסולוטי בתפקידנו הפעיל בבריאה, בכך שיש בתוכנו חלק שמחובר תמיד לכוח עליון של יצירה בלתי מוגבלת, כזאת שחוצה גלקסיות שאין לנו יכולת אפילו לדמיין עד כמה היא נרחבת ועצומה, כשאנחנו ממש שם באמונה הזאת זה קורה תפילותינו נענות.

הידיעה המוחלטת שאנחנו, כל אחת ואחד מאיתנו  חלק בלתי נפרד מהאלוהות, מאפשרת לנו להיות ביצירה ובבריאה אין סופית בעצמנו.

אם כך מדוע הפעולה שאנחנו קוראים לה "תפילה" היא כה קלה טבעית ופרקטית לאדם אחד, עוזרת לו למגנט אל חיו אנשים, מצבים ואירועים והוא חווה ניסים גלויים ממש, ולאחר התפילה היא פעולה מייגעת, מסורבלת או בלתי נגישה והתוצאות שלה הרבה פחות מורגשות בחיו?

בגדול ישנן שתי גישות בתפילה האחת היא לפנות אל האלוהות או לגורם עליון מסוים ולשפוך בפניו את תחינתנו ובקשתינו מבלי להאמין באמת עמוק פנימה שמגיע לנו, שאנחנו מסוגלים פשוט לקבל את הטוב ביותר, גישה זאת באה מתוך אמונה שאנחנו  קטנים, חסרי ישע, או מוגבלים והאלוהים הוא כל יכול..כשעמוק בתוכינו אנחנו נתונים לאמונות מגבילות לגבי אותם דברים שאנחנו שואפים להביא לחיינו, הסיכוי שבאמת נהנה מהגשמה מלאה הוא קטן יותר, נשמע אבסורדי? אכן, למה שאנחנו בעצמינו נשים מקלות בגלגלי החלומות שלנו?  כאן כמובן ניתן להכניס עבודה עמוקה על האמונות הפנימיות שלנו.

הגישה השנייה והאפקטיבית יותר אומרת: אני מכירה ומודה על החלק האלוהי שבי, על החלק שמחובר באופן ישיר לכוח עליון וגדול ואני לוקחת אחריות בתפילה שלי גם על החלק שלי בבריאה ולא משליכה את "העבודה" או כופה אותה על האלוהות. כמובן שניתן להגיע לרמה כזאת של תפילה בעקבות תרגול ועבודה עם הזכרונות הקדומים ביותר שלנו.

מכיון שאני מאמינה שהחלק שלי בבריאה הוא עצום אני מבקשת בתהליך התפילה שלי להתמלא באהבה טהורה וממש לחוש שהדבר כבר נעשה, אני מדמיינת אותו קורה ממש במציאות, ההחזייה הזאת של הדברים ממש גורמת לתגובה אצלי בגוף, ברגע שאני מרגישה את ההתרגשות הזאת אצלי בגוף ואני מתענגת עליה למשך שניות ארוכות או אפילו דקות, אז אני יודעת שהתפילה שלי היא עוצמתית ביותר, אני נכנסת למצב של הודיה עמוקה מתוך אמונה שלמה שהבריאה כבר נעשתה, היא תגיע למימוש בחיי בתוך זמן מסוים, אין לי מושג מתי בדיוק, אך כשהתפילה יוצאת מעומק הלב בפשטות ובאמונה תמימה  היא עוצמתית ויש לה תוקף.

זה ממש כמו לראות סרט שלם מהדבר שאני רוצה לזמן לחיי, ככל שאני רואה את ההשפעה החיובית של הדבר אליו אני מתפללת  עלי ועל הסובבים אותי מתחזקת אצלי התחושה, הרגש שמקבל ביטוי בגוף בצורה של צמרמורת, או עיקצוץ במקום מסוים, לעיטים זה כמו גל שעובר על כל הגוף, כשהרובד של המחשבות רגשות מתבטא בגוף זאת ההוכחה לשלמות של התפילה, יש חיבור בין גופינו רגשותינו ולרוח הגדולה, האלוהות שאנחנו מחוברות אליה.

כשחיים מתוך אמונה בכוח הגדול שיש לתפילה בכלל ולחלק שלנו בה זה מחזיר אותנו לאחריות ועוצמה. אחריות לחלק שלנו בתהליך הבריאה ועוצמה גדולה כשאנחנו מודעים ליכולת שלנו להשפיע ולשנות מתוך הניצוץ שבנו שמחובר לאלוהות ממעל.

מאחלת לכן תפילות מופלאות ואפקטיביות שיביאו לחייכן את האיכויות הגבוהות להן אתן שואפות.

אשמח לפניות שלכן למטרת בניית טקסט תפילה ייחודי שמתאים בדיוק למקום בו את נמצאת בחייך ולאן שאת רוצה להגיע

אפשר להתקשר ולקבוע איתי: 0548181096

אפשר להשאיר תגובה לכתבה

באהבה גדולה

ענת

 

תגובות

תגובות