8 צעדים אל השפע שלך

מדריך מקוצר, מפה שמובילה לחיים בשפע.

 

מהו שפע?

ועד כמה הוא משמעותי לחיינו?

מי צריך את כל השפע הזה?

הסתכלו סביב, התבוננו בטבע ובשנייה אחת תקבלו את כל התשובות, אין זה עניין של בחירה זאת עובדה קיימת שהטבע הכי בסיסי של היקום שלנו, שאנחנו חלק בלתי נפרד ממנו, הוא שפע.

בהינתן התנאים המתאימים, יותר נכון כשאנחנו לא מפריעים לסדר של הטבע, הנהרות שוצפים כמויות אדירות של מים, העצים מוריקים ומגדלים פירות, יערות הגשם מסתעפים בלי סוף…השפע הוא טבע היקום שלנו.

אם כן מה קרה לנו בדרך?

מה הסיבה למחסור?

איך זה שיש אוכלוסיות רבות שחיות בהישרדות?

התשובה היא "תודעה",  במשך דורי דורות אנו מעבירים אמונות מגבילות לגבי מה שמגיע לנו, לגבי כסף, לגבי מעמדות, לגבי הראויות שלנו לחיות באהבה שאינה תלויה בדבר, בחיבור לאינסוף, בקבלת שפע באופן הכי טבעי שיש.

אם התודעה, כלומר המחשבות והרגשות שלנו הן אלה שפוגעות בזרימה החופשית של השפע, כל בר דעת יבין שההחלטה אם לחיות בשפע נתונה באחריותנו.

איך כל זה קשור לכסף?

כסף הינו סימלו העולמי של השפע.

כסף הוא אמצעי, דרך להחלפת תמורה, אנו משתמשים בו כדי להחליף ערך, כסף מייצג ערך.

מכיוון שאנו אלה המייחסים ערך לדברים, הערך נימצא בנו, אנו אלה שמעניקים ערך לדברים. לחומר אין ערך משל עצמו, אנו אלה שמעניקים לו אותו.

לפיכך הכסף הוא ייצוג חומרי חיצוני של חלק מסוים מהערך הפנימי שלנו הנמצא בתוכנו.

ערכנו הפנימי הוא זה שמייצר כסף, הכסף הוא השתקפות של ערכנו הפנימי. עבודה פנימית על הערכים שבך היא זאת שתשפיע באופן מוחלט גם על התוצאות המספריות של כסף בחייך.

 

עבודת אמונות/ערכים שכזאת דורשת שינויים מעמיקים במערך הפנימי של תודעתך. עבודה שכזאת מתרחשת בתהליכי עומק במפגשים אישיים ובסדנאות ייעודיות.

כמתנה מרוחב הלב אני מגישה כאן תמצית כללית של התנהגויות/מחשבות שביכולתן להוות קרקע נפלאה לשינוי מרענן בנושא המשמעותי הזה. כמובן שמדריך "תמים" זה לא מהווה תחליף לעבודת עומק, אך מי שתיקח את ההמלצות בשמונת הצעדים שלפניך, תתרגל  ברמה יומית את האוצרות הללו תיראה כמובן שיני בזרימת השפע גם ב"ח-ן הבנק".

 

שפע היא גישה לחיים שאחד הביטויים החיצונים שלה הוא כסף.

 

לפניך מדריך שיחזיר את השפע והאיזון לחייך. אין ביכולתו של ה"מדריך" לעשות את המלאכה במקומך, לתוצאות במציאות חיינו נדרשת מלאכת שינוי בכמה רבדים, באמונות, ברגשות, במחשבות, בגישה, בהתנהגות ובעשיה שלנו. לפני הכול מזמינה אותך להפעיל את שריר האחריות.

 

8 שמונת הצעדים שיחזירו אותנו ״הביתה״ אל הטבע הבסיסי שלנו-שפע בכל תחום בחיינו.

צעד ראשון והמשמעותי מכולם:

תודה וטוהר המילה

1.תודה

הודיה זה רגש, ( (feel) סטייט אוף מיינד להיות בו, אימון בהלך רוח זה מעביר את התודעה שלך ל״יש״ שבחייך, לקיים, לאפשרי, כשאת בהודיה תת המודע שלך ״משתכנע״ שאת מבורכת, שאת מסופקת, שאת יכולה ורוצה עוד מהדברים שמשמחים אותך. מתוך ההנחה שמה שאנו מתמקדים בו גדל, הודיה היא התמקדות בעוד ועוד ועוד מהדברים האפקטיביים/אקולוגיים לחיינו.

"משחקי בית"

ספרי לי איך את מתרגלת ברמה יומית את התודה בחייך, באופן שיטתי, חזרתי….יום יומי…

דוגמא: ניהול מחברת תודות יומית, שאלי את עצמך מדי לילה: מה הם הדברים שקרו היום עליהם את מודה, מדי בוקר התחילי את יומך בתודות על הדברים הקיימים כבר בחייך עליהם את מודה.

הפעולות הללו יעזרו למיינד שלך להתמקד ביש, בחיובי, ובאפשרי.

הכרת תודה מאפשרת לך ליהנות מהמתנות שיועדו לך.

 

"אומנות ההקשבה למקצב פעימות הלב בהודיה"

תרגלי מדי יום, ברגיעה ובעיניים עצומות, הקשבה ותשומת לב לאזור הלב, זהו תרגול שמעביר לכמה דקות ביום את תשומת הלב שלנו מהראש ללב. הניחי יד על הלב ודמייני לעצמך את הנשימה יוצאת וניכנסת אל אזור הלב, נשמי נשימות ארוכות, עמוקות ואיטיות…התרכזי בדבר שאת מודה עליו בחייך, או מישהו שאת מאוד אוהבת…נסי להרגיש את ההבדל שבין לחשוב את זה ללהרגיש את זה בלב. השתדלי להיות במצב הזה למשך דקות ארוכות מדי יום.

 

טוהר המילה

למען חיים בשפע אינסופי נדרשת מימך תשומת לב מרבית לגבי השפה בה את משתמשת.

שפת ההגשמה היא שפה בה יש הקפדה על מילים חיוביות, הצהרות מרחיבות ומעצימות, שפה עשירה בביטויים מנעימים המשפיעים על המחשבה היוצרת שלנו.

הדרך שבה אנחנו מתארים את האירועים בחיינו, הדרך שבה אנחנו מתנסחים, תופסים ומפרשים את חיינו היא ה"סיפור" אותו תת המודע שלנו שומע, מאמין, ומכוון אליו. השפה שלך משפיעה על דרך המחשבה שלך, מתוך המחשבות מתעוררים הרגשות וההרגשים שבונים את מציאות חייך.

אני מזמינה אותך להקשיב לעצמך ולבחון:

האם השפה שלך מקדמת אותך להגשמת חיי השפע שלך?

או שהשפה שלך "שמה מקלות" בגלגלי זרימת השפע שלך?

האם השיח שלך הוא כפוי טובה? או מכיר תודה?

האם השפה שלך מרוכזת בחסר? בחרטה? בהיעדר? באובדן?

או שהשפה שלך משופעת במילים כמו: מתנה? נתינה? ברכה? אהבה? שפע? בר/ת מזל? שמחה? שביעות רצון?

זה הרגע להבין שציניות יכולה להיות ה"אויב" של השפע שלך

המילים שלך בונות את המציאות שלך, הבחירה בידייך.

 

 

2.הדמיה

מתוך ההבנה שהמוח שלנו מגיב למציאות ולדמיון באותה העוצמה, ביכולתנו ״לשכנע״ את ״מייצר המציאות״ שבנו שהדברים שאנו שואפים להיות או שיהיו לנו כבר קיימים. מתוך האמונה (תורת הקבלה) שכל המציאויות כבר קיימות כאופציה עבורנו והתודעה שלנו ״מחליטה״ היכן לעצור, במה לבחור ולאן להתבונן (״הכול צפוי והרשות נתונה״) הדמיה היא דרך נפלאה לייצר מציאות.

זכינו ב"חדר קולנוע" משוכלל ביותר בין שתי אוזנינו, יש שבוחרים להשתמש בו ובאפקטים המיוחדים שבו…מה את בוחרת לעשות עם חדר האפשרויות הבלתי מוגבלות שלך?

 

"אל תגבילו את מה שאתם מרשים לעצמכם לדמיין, אחסנו את הרעיונות המשובחים שלכם במקום פרטי בתוככם שאיש לא יוכל להעכיר את אווירתו או לרפות בו את ידיכם. הניחו שלט "אין כניסה" על מפתן הדלת של דמיונכם כדי להזכיר לעצמכם שזהו חלל פרטי"   ד"ר ווין דייר

 

 

3. התרגשות

כהמשך ישיר להדמיה באה ה״היתרגשות״, הדמיה אפקטיבית/יעילה/פורייה או פשוט זאת שבאמת עובדת, היא הדמיה שמגיעה עם הרגש חזק.

חיי היום, עכשיו, ברגע הזה, בהתרגשות אותה תרגישי כשחלומך או שאיפת ליבך מתגשמת.

לרגשות ולהרגשים שלנו יש כוח השפעה עצום על יצירת מציאות חיינו, אחד ה״גלים״ המשפיעים והמגנטים ביותר הן הרגשות שלנו, הרגשות וההרגשים הם תדרים בלתי נראים לעין האנושית/גשמית שלנו אך הם עוצמתים ובעלי השפעה אדירה חוצה קירות:) מדינות, גבולות ואף גלקסיות, הרגשי הלב הם הכוח החזק ביותר ביקום שלנו.

לכן אבקש מימך ליצור לך הדמיה מפורטת ומדויקת של סיטואציה עתידית בחייך בה מתקיים החלום שלך, בו ההגשמה שלך כבר קיימת, נוכחת בחייך, ראי בעיני רוחך איך החלום הזה תופס נפח בחייך, שימעי את הקולות סביבך כשזה מתרחש, ובעיקר שימי דגש על הרגשות שזה מעלה בך…הגבירי את ההרגש הזה מתוך התלהבות ושמחה…הרשי לעצמך להפליג עם החלום הזה במרחבי הדימיון האינסופיים…שם כבר הכל מתקיים.

אם את רוצה להתמחות באומנות ההגשמה עליך להפוך ממביעת משאלות למגשימה של משאלותיך, הדרך המהירה והעוצמתית ביותר לעשות זאת היא לתרגל את הרגשות שאת רוצה לחוש כשתגשימי, כבר עכשיו, זה הסוד! זאת הנוסחה להגשמה.

אם את חשה שיש חלק בתוכך שמתנגד לחלום הזה, זהו סימן שמשהו בו לא אקולוגי (לא מתיישר עם חלק מסויים בתוכך שאולי חושב ש"כרגע" זה- מפחיד, מאיים, חסר אחריות, או סתם מזיק)…במקרה הזה אני מציעה לגשת לעזרה מקצועית..שם בתהליך יתגלו לך האוצרות האמיתיים. בהתנגדות נימצאת התשובה.

 

4.שמחה

שמחה שמחה שמחה…נאמר עליה רבות

  "עדיף להיות כאילו שמח מאשר עצוב באמת".

רבי נחמן מברסלב

 

ניתן להתבונן ולהעמיק אל ה"שמחה" בכמה רבדים.

ברובד הבסיסי, שמחה היא הרגש שאותו אנו חשים בזמן שתודעתו מחוברת לאירועים (בהווה, בעבר ובעתיד) שהפרשנות שלנו חיובית לגביהם. ההרגש הזה יכול להופיע ולהתעורר בנו מתוך גירוי חושי חיצוני, כמו צליל או שיר ש"עושה לנו את זה"…לפעמים ריח מסוים מחזיר אותנו לחוויה נעימה מהעבר שלנו, מראה של נוף מסוים…מחשבה על הגשמת חלום עתידי, אפילו תמונה של תינוק צוחק ועוד ועוד …אך האם את נתונה לכוחות חיצונים לך שיקבעו עד כמה את שמחה? או שאת בוחרת להיות פרואקטיבית בחייך ולייצר מתוך מודעות והחלטה יותר ויותר רגעי שימחה למען חיי השפע שלך?

ברובד הפיזי/גופני  שמחה היא בעצם מצב בו אנו חווים: חום, התרחבות, הרפיה, יש אפילו תחושה שהלב שלנו גדול יותר, ברגעים של שימחה אנחנו מאפשרים ללב שלנו פתיחות, יש בנו תחושת ביטחון גדולה יותר, הזולת נראים לנו טובים יותר, רגשות נוספים "מעזים" להשתחרר מהבטן הריגשית שלנו, העורקים מתרחבים והדם שמזרים חמצן לאיברים נע ביתר קלות…כשהחמצן מצוי בשפע בגופנו זה בעצם תהליך של ריפוי, כי כל מה שהתאים שלנו צריכים בכדי להפעיל את האינטיליגנציה הגבוהה המצויה בכל אחד מהם הוא חמצן עשיר. זה גם מה שאנחנו צריכים בכדי להיות עשירים ומאושרים, לאפשר לצינורות השפע שלנו להיות רחבים, פתוחים, כדי שהאור הגבוה יוכל לזרום ביתר קלות. הביני הגוף הפיזי שלך הוא השתקפות והקרשה של התודעה שלך.

תרגילי נשימה עמוקים, בתרגול יומי, יביאו את הגופנפש/תודעה שלך לאותה פתיחה, התרחבות וזרימה.

 

5.נתינה

שפע זה הרבה, ריבוי, עודף…מתי נאמין שיש לנו עודף? כשאנחנו בנתינה תת המודע שלנו מבין שיש לנו הרבה, כל כך הרבה שבאפשרותנו גם לתת לאחרים, אז אם אנחנו בנתינה אנחנו בשפע, כמובן שזה לא צריך להיות נתינה של כסף (זאת גם אפשרות) כל נתינה היא שדר של שפע, כי אם אני בנתינה יש לי גם עבור אחרים. נתינה לאחר היא המתנה הגדולה ביותר שנוכל לתת לעצמנו. הנתינה מעוררת בנו רגשות של חמלה, אהבה, אכפתיות, שייכות, חיבור…ועוד ועוד הרגשים בתדרים גבוהים, תדרי שפע.

6. אהבה 

הרגש הזה שהוא הרבה מעבר ל"אחד הרגשות" בסולם הרגשות שלנו, הוא ההוויה ההמניעה את העולם, אהבה על כל גווניה וצורותיה מקרבת אותנו אל החלק האלוהי, היוצר, המאפשר, המשפיע, המרכך, המזרים, השופע, המצמיח, המרפא, אהבה מתקיימת היכן ששני חלקים או יותר משתוקקים להיות אחד, אחדות. כך אנו הכי דומים ומתואמים לחלק האלוהי, הגבוה שבנו.
כל תכלית המסע שלנו כאן על פני האדמה היא הדרך בה אנחנו לומדים לאהוב, קודם כל את עצמינו, אהבה אמיתית לכל החלקים, שבך, לכל תא ותא מתאי גופך הפיזי, הרגשי, המנטלי וכמובן הרוחני,היא הדרך.

כשאת מגלה את "מעיין" האהבה הנובע בתוכך ללא הרף, את יכולה להזרים את האהבה החוצה לעולם.

התהליך הוא אומנם לגלות את האהבה שבתוכך, אך התרגול הוא משולב, לכן "במדריך המקוצר" שלנו אני שולחת אותך "לגלות" את האהבה בהשתקפויות סביבך.

גם בתהליכי ריפוי עמוקים, הדרך היא קבלה של כל חלק גם אם הוא זה שכביכול "גרם" למחלה או לאי הנוחות. כל מציאות שאת חווה, בטח ובטח בגוף הפיזי שלך היא תוצאה של מחשבות, רגשות, אמונות, שלך "מפעימת חיים" זו או מקודמותיה.

בצעד הזה נתאמן על ראיית החיובי, הטוב והנעים שמשתקף אלינו ב״מראות״ (בני אדם) שסביבנו. ככל שנתרגל אהבה עם כל אדם בכל סביבה שלנו גם עם זרים גמורים (זה רק במחשבה:) כך יגדל בחיינו האושר, השפע, הסיפוק והשמחה.

משפט יפה שאספתי בדרך: "זרים הם ידידם שטרם ניפגשו" (נגה גזית)

אחד התירגולים המשמעותיים בדרך ללב רחב ולחיים בשפע אינסופי הוא: ראיית הטוב, החיובי, הנעים, באנשים שאנחנו פוגשים בחיינו, התרגול הוא לצאת אל העולם מתוך כוונה למצוא דברים מופלאים בכל מי שניפגוש היום…ומדי יום. הנטיה הטבעית, אולי האוטומטית שרכשנו לנו היא לשפוט, ולמצוא את השלילי את מה שדרוש שיפור, את הבעייתי. ב"אותו התשלום" ממש, נוכל להנות מזיהוי האיכויות באנשים שניפגוש, זה בעצם אומר שאנחנו מחפשים את ההישתקפויות האלה בעצמינו, כי מה היא הבחירה הזאת אם לא ההישתקפות שלנו בתוכנו. הפעילות הזאת עוזרת לנו למצוא את האוצרות המוטמעים שבנו.

 

7. אמונה

אמונה על כסף

בצעד הזה נתבקש לשים לב מהן האמונות שלנו על כסף… כן הדבר ״התמים״ הזה שהלבשנו עליו כל כך הרבה רגשות, אמונות ופחדים, כסף הוא רק כסף, אנרגיה חסרת משמעות עד שאנחנו אלה שנותנים לה את המשמעות. יש בנינו כאלה שהמשמעות שהם נותנים לכסף היא ביסודה חיובית, מקדמת, מאפשרת וממגנטת עוד מהדבר שמתפרש כ״טוב״ לחיינו, ויש גם בנינו כאלה שהמשמעות העמוקה שיש להם סביב הדבר הזה שנקרה כסף מהולה בפחד, בחרדה קיומית, במחסור, בצמצום, יש בנינו גם כאלה שכסף מרתיע אותם אך הם בעצמם לא מודעים לכך שהם נושאים באמונות מעכבות לגבי כסף, ואז תשמעו אותם אומרים משפטים כמו: ״אני לא רוצה להיות עשיר, ממש לא..אני רק רוצה שיהיה לי עוד קצת כסף, שההכנסה שלי תגדל קצת״..בתוך המשפט התמים הזה מסתתר פחד, מסתתרת אמונה שכסף משחיט, שכסף גורם לפרוד, שכסף ״הורס משפחות״, שכסף לא באמת טוב לי, שכסף ישנה אותי ויהפוך אותי לאדם פחות טוב, שכסף מחליש ועוד כאלה וכאלה אמונות שהושרשו בנו מדורי דורות,

העניין הקובע כאן הוא שאנחנו ״יצורים״ שנעים על הציר של סבל -הנאה…כשבטבע הבסיסי (במצב נפשי מאוזן) אנחנו שואפים להתרחק מהסבל ולהתקרב אל ההנאה, לכן כל מה שמתפרש כ״סבל״ יתרחק מאיתנו ממילא..(נסתרות הן דרכי התת מודע שלנו) אז אם עמוק בתוכנו יש לנו אמונות מגבילות על כסף, תת המודע ה״תמים״ שלנו, שמאמין בכל הרצינות לאמונות שלנו, ירחיק מאיתנו את ה״דבר״ הזה שכה ״הרסני״ לחיינו… אפילו שמעל פני הדברים (במודע) נגיד כל היום שאנחנו אוהבים כסף או שכסף טוב לנו, כל זמן שבבסיס יושבות אמונות שליליות על כסף הוא יחמוק מאיתנו בכל דרך אפשרית. לאומת זאת כשנשפר את מערכת היחסים שלנו עם האנרגיה התמימה הזאת נתחיל לראות עוד ועוד סיטואציות מקדמות כסף ושפע בחיינו.

שאלי את עצמך:

מה אני באמת חושבת על כסף?

מה מאפיין את מערכת היחסים שלי עם כסף?

מה כסף מסמל בחיי?

בשנות חיי הראשונות, איך היתה ההיתנהלות סביב כסף במשפחה בה גדלתי?

עד כמה אני מאמינה שמגיע לי שכסף יבוא אלי בקלות ובאהבה?

עניין האמונות דורש עבודת עומק יסודית ששכרה הגדול מאוד בצידה.

 

8. שוב תודה

 

לסיום ולצעד האחרון, אני מציעה לבנות את התהליך הזה במבנה של ״שמיניה״-אינסוף…מעגליות…חזרתיות..ולחזור חזרה ל״תודה״ שהיא הדרך עצמה, היא הגישה לחיים של שפע, היא כה עמוקה ומאפשרת, קלילה אך עוצמתית, פשוטה ואיכותית, אפשרית לכל אחד/ת וגאונית באותה המידה ממש.

 

תרגלו בחייכם: תודה, שמחה, אהבה, ובריאות, בדקו את האמונות שלכם על כסף, בדקו אם יש ״התנגשות״ בין הערכים המובילים שלכם לבין שפע כסף בחייכם…אמונות, ערכים ומרכיבי גישה הם הדברים שניתן לשנות, להחליף, לשדרג, זאת עבודת מודעות אמיתית ואפשרית. לבסוף ממש לסיום:) שוב חיזרו אל התודה, המילה הקטנה הזאת טומנת בחובה עולם ומלואו.

 

לבחירתך:

משפטים לחזרה, במטרה לכוון את התודעה שלך לתודה.

"יש בחיים שלי דברים רבים כל כך עליכם אני בהודיה"

"אם היה עלי לערוך רשימה של כל הדברים שאני בהודיה עליהם, הרשימה הייתה ארוכה מאוד"

"כאשר אני מביטה בעולם אני רואה סיבות רבות להיות בהודייה עליהם".

אני בהודיה למגוון רחב של אנשים"

"ככל שאני מתבגרת קל לי יותר להעריך באופן חיובי את האנשים, האירועים והמצבים שהם חלק מההיסטוריה של חיי"

"מיום ליום ומרגע לרגע תחושת ההודיה שבי מתחזקת ומתגברת"

"כשאני בהודיה, שפע, הזדמנויות אנשים ואירועים המתאימים  זורמים לחיי בקלות ובהנאה"

לסיכום: באחריותך לבחור בחיי שפע, מה שיקבע אם השפע יזרום ויתקיים בחייך ובאיזה מידה, היא רמת המודעות שלך בשמונת הצעדים הללו ובהבנה עמוקה שלך שיש באפשרותך בחירה ועשיה למען חיים בשמחה באהבה ובשפע אינסופי.

 

 

באהבה ובהצלחה רבה

ענת אהרוני-מלווה אותך להגשמה.

מוזמנת לפנות אלי ולשתף אותי בתהליך שלך.

אשמח לתגובה שלך על המדריך שקיבלת.

תגובות

תגובות