תודעת שפע

שפע והצלחה כלכלית.

הזמנה לבחון הביטים של שפע ואיך ניתן למגנט ולממש אותם בחיינו.

הכרת תודה, היא המכפיל הגדול ביותר שאני מכירה לשיפור כל תחום בחיים, ועליה ראוי לכתוב בכתבה גדולה אחרת, אך אין בעיני מקום לשפע בכלל ובעיקר לשפע כלכלי, לעמוד לבדו ללא  התייחסות מכובדת להכרת הטוב בחיינו.

כשאנחנו חיים מתוך הכרת תודה, כל הגישה והתוצאות בחיינו משתנות ומשתפרות ללא הכר, תרגול של הכרת הטוב ניצב בבסיס אצלי בקליניקה, בלי קשר לנושא או לתחום אותו שואפת הלקוחה להגשים, בטח כשמדובר ברצון לשינוי בתחום הקריירה, פרנסה ושפע כלכלי. שהרי מי שרוצה להוסיף יותר כסף לחייה רצוי שתוותר על התייחסות לחיים מנקודת מבט של קורבן, ותעבור לגישת האחריות.

 

100% אחריות

עלינו להבין שאם כרגע אין לנו כסף כנראה שבחרנו בכך, מתוך האמונות הפנימיות שלנו, את האמונות הללו שווה למפות ולבחון: האם ברצוננו לשנות אותן ולאמץ לנו אמונות מקדמות ואפקטיביות לגבי כסף, או לכול היותר להבין ולקבל שהמצב הוא כפי שהוא מתוך בחירה שלנו ולהפסיק להאשים גורמים שונים כמו המדינה, בנקים, ההורים או הילדים שלנו במצבינו בכלכלי.

 

מה הן האמונות שלך בנוגע לכסף?

אמונות הן אבני הבניה מהם עשויה התודעה שלך.

עמוק בתוכך נמצאת מערכת ההפעלה שלך (תת המודע) היא זאת שתקבע איך תחווי את האירועים בחייך, האם בנושא מסוים את אקטיבית ויוזמת או פאסיבית ומגיבה, בדיוק בהתאם לאמונה ששוכנת אצלך בנוגע לאותו התחום. אם יש לך אמונות מגבילות לגבי כסף, ואת באמת משנה ועושה ופועלת לשינוי המצב, כל עוד לא תשני את אותן האמונות המאמץ יהיה גדול והתוצאות יהיו מאכזבות. לעומת זאת, עבודה יסודית של מיפוי ושינוי האמונות האלה תביא את השינוי והזרימה המיוחלת.

לאמונות  האלה יש משמעות עצומה במערכת היחסים שלך עם עושר. חשוב מאוד להכיר בכוחן של המחשבות שלך בכול הקשור לכסף, אם למשל על פי מחשבותיך צבירת כסף היא בלתי מוסרית, או שבעלי ממון הם חמדנים, הכסף יחמוק מימך מפני שבתת המודע שלך כסף ניתפס כדבר  שלילי ובלתי רצוי. גם אמונות משפחתיות כמו: "אני באה משושלת של אנשים עניים" מגבילה את היכולת שלך לשנות ולפתוח את הדרך לשינוי ולזרימה  של שפע חדש לחייך.

 

דוגמאות לאמונות מעכבות שפע:

אני שונאת כסף

אני גרועה עם כסף

כסף נידבק לכסף (במידה ויש לך הרבה כסף, זאת אמונה מקדמת)

כסף הוא מטרד עבורי

נועדתי להיות ענייה

מצבי הכלכלי הוא אשמתם של אחרים

כסף ורוחניות לא מסתרים ביחד

אם יהיה לי כסף אשכח את אלוהים

החברים שלי לא יאהבו אותי אם יהיה לי יותר כסף

האחים שלי לא יקבלו אותי באהבה אם יהיה לי יותר כסף

קשה יותר לאיש עשיר להגיע לגן עדן

 

דוגמאות לאמונות מקדמות לשפע וכסף:

אני מגנט לכסף

הרבה כסף מאפשר הרבה מעשים טובים

כסף קל הוא כסף טוב

כסף אוהב אותי

השפע וההזדמנויות זורמים אלי

כסף רוצה לבוא אלי

לעבוד מעט ולהרוויח הרבה זה נפלא

כשאני מוציאה כסף על עצמי אני משקיעה בעצמי

 

התבוננות בשתי הרשימות האלה עלולה  להעלות תגובות כמו: "איזה שטויות למה שאני אאמין במשפט שכל כך לא משרת אותי" אך האמונות האלה לא תמיד מודעות לנו, והן יכולות להיות הרסניות ממש.

 

עבודה יסודית לזיהוי והחלפה שלהן הוא בבסיס השינוי.

כל זמן שתתאמצי  להשיג את מבוקשך טרם ערכת שינוי של האמונות, המשימה תהיה קשה ולעיטים אף בלתי אפשרית ואת לא תביני למה השפע חומק מימך כל פעם מחדש.

לכן אני מציעה בשלב ראשון לערוך פגישה לבדיקה מדויקת של האמונות בנושא הכסף ומשם להמשיך בבחירות ובדרך.

אנחנו כמובן יכולות לחוות אושר שלווה ושמחה עם כסף או בלעדיו, אך אם עניין הכסף מטריד או מעסיק אותך, אם את מוצאת את עצמך בסיטואציות של הישרדות, אם את לא יודעת איך תסיימי את החודש, או איך תספקי לילדייך את כול צורכיהם, או שאת תלויה בטוב ליבם של אחרים על מנת לממן את צרכייך, גם אם פשוט החלטת שאת רוצה יותר וגם הרבה יותר כסף ושפע בחייך וזה לא קורה, את נמצאת  במצב שמצריך ברור.

 

שימוש במוח לשם שינוי

המחשבות, המילים, והמעשים שלנו משקפים את התודעה וההוויה שלנו, כך ע"י צפייה, התבוננות והקשבה ניתן ללמוד ולמפות את סט האמונות והערכים המרכיבים את הווייתנו העכשווית. בידינו לשנות את הווייתנו ובכך לשנות את עולמינו.

אחד הכלים העוצמתיים שאני משתמשת בהם אצלי בקליניקה הוא ההחזיה, הדמיון המונחה, כשיש רצון לשנות אני מנחה להתחברות אל האני החדש, מי שבחרת להיות, לפעול כמוה, לדבר כמוה ואף לחשוב כפי שהיא חושבת, וכך ע"י חיבור אל האני החדשה הווייתך משתנה  וכמובן גם התוצאות בחייך.

 

להתחבר אל חוקי היקום

"אתם עשירים גם אם יש לכם כסף וגם אם לא, העושר טמון בתוכנו ואין כל קשר בינו לבן רכוש, העושר הוא הידע הטבעי, הכישורים הטבעיים, הזהות שלך, העושר הוא מולד". דיויד קמרון

.

הפסיקי להגיב והתחילי לברוא

בבואנו לשנות את היחסים שלנו עם כסף, שפע והתעשרות רצוי שנבין את חוקי היקום הבסיסיים במידה ונהיה מתואמים איתם, השפע יגיע אלינו ביתר קלות.

קודם לכול הוא תהליך הבריאה ועוד לפניו כדאי שנאמין בחלק הגדול שלנו בבריאה ובחיבור אל היכולת הזאת שאנחנו משייכים או משאירים אותה לכוחות עליונים, הרי כל דבר שנמצא בעולם הפיזי, אפילו מסך המחשב שלפניכם או הדף מימנו את קוראת נוצר קודם במוחו ובמחשבתו של מישהו, על כן הסדר הנכון הוא: בריאה, קבלה, חוויה ואז עשיה. העשייה עצמה היא השלב האחרון בתהליך, הפעולה נועדה כדי להתנסות. הפעולה לבדה אינה בוראת אלא רק מקבלת ומתנסה. יחד עם זאת כדאי שנזכור שרעיונות בלבד ללא מעשים הם חסרי טעם ונשארים ברמת הרעיון.

בתהליך הבריאה יש למילים משמעות גדולה ביותר, לדוגמא: המילה לנסות היא הרסנית, אם רק תנסו לעשות, תת המודע שלכם מיד מקבל מסר שרוב הסיכויים שזה לא קורה, כך גם יגיב אליכם היקום, הוא ינסה להגשים את הבריאה שלכם.

היי החלטית במעשיך, פשוט עשי, בעוצמה, בתשוקה ומתוך החלטה אמיצה שזה קורה. התחילי עכשיו! אל תחכי שמצב העניינים יהיה מושלם כדי להתחיל ולעשות.

פעלי כאילו את מי שרצית להיות, כאילו בלתי אפשרי לא להגיע לאן שרצית להגיע, כשתהיי בהוויה הזאת, יימצא פתרון  לכל אתגר שיתגלה בדרך.

 

בחני את המשאבים הפנימיים והחיצוניים העומדים לרשותך.

לכול אחד ואחת מאתנו חוזקות, כישורים ומיומנויות  מהן נוכל ליהנות בעת שנצא לדרך הבריאה וההגשמה שלנו, אך שימי לב גם למשאבים החיצוניים שהם האנשים והקשרים שיש לך, שאלי את עצמכך שאלות אפקטיביות כמו: מי יכול לעזור לי בזה? מיהו האדם שאליו אוכל לפנות לקבלת עזרה?

בעזרת משאבים חיצוניים אלה תוכלי לקדם את הבריאה והעשייה שלכך. ככול שהשרות או המוצר שלך נועד לעזור לזולת והוא בא מתוך כוונה גבוהה של שיפור או שינוי, האפשרות שלך להשפיע ולרתום אליך את הסביבה יעשה  הרבה יותר קל, יצירתו של שרות או מוצר בעל ערך, שפותר בעיה או מקל על חייהם של אחרים לרוב יפתח בפנינו דלתות והזדמנויות.

עזרה לזולת גורמת לנו  להרגשה טובה, כשאנחנו יוצרות משהו בעל ערך לחברה, אנשים שמחים לתמוך בו ולהמליץ על השרות או המוצר שלנו לאחרים.

 

"הזדמנויות מתרבות כאשר מנצלים אותן" סאן טסו

ישנן שתי מילים אשר סביבן מתרכז הרעיון של בריאת מציאות של שפע, אושר שלווה ושמחה והן – אחריות ואיזון.

האחריות כוללת בתוכה את הגישה בה הכול מתחיל באנו פנימה. כל מצב שבו אנחנו נמצאים הוא חלק מהבריאה שלנו, במודע או שלא במודע אנחנו כל הזמן בוראים את המציאות שלנו והרעיון הוא לעבור מקורבנות ואשמה של אחרים במצבינו, לאחריות מלאה שלנו על חיינו.

איזון – להבין שפעולה לבד, או מחשבה לבד, לא יכולה לעמוד ולברוא בפני עצמה, נידרש איזון בין החזייה, דמיון וחלימה, למחשבה יוצרת, ולפעולה. ככול שהסנכרון  בין רעיון, דמיון, הוויה, ופעולה יקבל איזון והתאמה כך תהליך הבריאה והמגנוט של שפע כלכלי לחיינו יהיה חלק מהקיום שלנו.

 

מה את אוהבת ורוצה לתת מימנו גם לאחרים?

אין זה משנה במה בחרת לעסוק, העיקר הוא לעשות תמיד כמיטב יכולתך, לפעול מתוך "למה" חזק ומשמעותי, מתוך תשוקה והתלהבות, ומתוך נתינה ועזרה לאחרים. אין לי ספק שכך דלתות יפתחו בפניך והזדמנויות יגיעו מהמקומות הכי פחות צפויים וזה יקרה בדיוק בזמן הנכון, ההצלחה נמשכת אליך  בזכות האישה שאת, או האישה החדשה שתיבחרי להיות.

 

"שאיפה לוהטת להיות ולעשות היא נקודת הפתיחה, מימנה על החולם להתחיל, חלומות אינם נולדים מאדישות, מעצלות או מחוסר שאפתנות" נפוליאון היל

 

לסיכום אם בחרת לקחת 100% אחריות על חייך והחלטת להקל את המאבק במשיכת שפע כלכלי וכסף נוסף וגדול אליך, את מוזמנת לסדרת  מפגשים בנושא זיהוי ושינוי האמונות שלך בנושא הכסף והראויות שלך.

מובטח לך תהליך מרתק שיחשוף בפניך עומקים חדשים שלא הכרת ויביא אותך לדרך של שפע, מגנוט ועשיה ברוכה שתשפיע לטובה על כל תחום בחייך.

באהבה רבה,

ענת אהרוני – מלווה אותך להגשמה